با توجه به زیاد شدن تقاضای خرید ملک توسط هموطنان عزیز ما در کشور ترکیه و مخصوصا شهر ازمیر بر آن شدیم توضیح مختصری راجع به چگونگی انجام این کار بزرگ بنویسیم که از ضرر احتمالی عزیزان جلوگیری کند


خرید ملک در کشور ترکیه : کشور ترکیه بصورت عمومی امکان خرید و فروش واحدهای مسکونی و تجاری برای اتباع خارجی را فراهم نموده تا هم به جذب گردشگران خارجی و هم به صنعت ساخت و ساز خود رونقی دوچندان ببخشد.
مشاوره : شرکت ازمیر اسمارت با به کار گیری بهترین و مجرب ترین مشاورین زمینه مناسبی برای همراهی شما دوستان فراهم آورده که با خیال راحت و اطمینان خاطر ملک مورد نظر خود را انتخاب کرده و صد در صد مطمئن باشید از نظر قیمت ، مکان و همه موارد و جوانب مورد ارزیابی قرار می دهند.
اکسپرتیز : پس از توافق بر سر خرید ملک کارشناس مورد تایید دادگستری ترکیه باید گزارشی در خصوص وضعیت سند ، وضعیت پایان کار ، وضعیت مالیاتی ، در رهن بانک بودن یا نبودن ، سال ساخت ، متراژ دقیق واحد و مشاعات ، طبقه و واحد ، خریداران پیشین ، امکانات واحد و … تهیه کند که اکسپرتیز نام دارد .
در آخر نیز این کارشناس با بررسی کیفیت ساخت و ارزیابی قیمت املاک مشابه در منطقه قیمتی برای ملک تعیین میکند . کارشناسان با مراجعه به اداره مالیات ، اسناد ، نظام مهندسی و شهرداری منطقه این اطلاع را بدست می آورند و امکان قید شدن مبلغی بالاتر از مبلغ تعیین شده آنها در سند وجود ندارد . اگر موارد فوق الزام به رعایت شرایط نشود ، قطعا درمورد خرید ملک به مشکل خواهید خورد و هر کسی به شما وعده دهد که نیاز به اکسپرتیز نیست و یا مبلغ بالاتری در سند قید شود بدانید میخواهد جیب شمارو خالی کند و یک کلاهبردار به تمام معناست.
سند : وقتی سند خانه تحویل خریدار گردید ، خریدار به راحتی می تواند آن را فروخته یا مالکیت آن را به دیگران انتقال دهد . سند خانه می تواند به نام دو یا چندین نفر بوده و یا حتی در صورت لزوم بعدا نام دیگران به سند خانه اضافه گردد . با دریافت سند خانه شما به راحتی با مراجعه به اداره مهاجرت جهت اخذ اقامت یک ساله یا دائم ( قیمت ملک جز پیش شرطهای دریافت اقامت دائم می باشد ، بالای ۲۵۰،۰۰۰ هزار دلار ) اقدام نموده و زندگی آرامی را برای خود و خانواده به ارمغان آورید .
هزینه سند : هزینه های مربوط به ثبت و انتقال سند رسمی خانه در ترکیه برای خانه های نوساز از طرفین معامله بصورت مساوی یعنی نصف به نصف اخذ می شود و در صورت خرید خانه دست دوم تمامی هزینه با توجه به عرق ترکیه توسط خریدار پرداخت می گردد . قانون ارث : قوانین وراثت در ترکیه تقریبا مشابه ایران بوده و در صورت فوت صاحب ملک ، این ملک به وارثان قانونی و حقوقی صاحب ملک واگذار می شود .
تفاوت سند ایران و ترکیه : در ترکیه به مانند ایران ، جهت خرید و فروش املاک خانه و حتى واحدهای تجاری نیاز به ارائه سندی معتبر ، صادره از اداره ثبت اسناد ، از سمت صاحب ملک می باشد تا خریداران با اطمینان خاطر اقدام به خرید نمایند . مورد متفاوت از ایران در اسناد ترکیه ، ثبت نشدن دقیق متراژ خانه می باشد که علت آن نوع فروش بصورت فروش طبقه ، مشابه آنچه در ایران به عنوان فروش تراکم نامگذاری شده می باشد . در اصل آنچه که شما عزیزان خریداری می کنید آن را کاملا در اختیار می گیرید . در مجتمع ها نیز ، امکانات و فضاهای عمومی از جمله استخر ، فضای سبز ، پارک کودکان و … بین واحدهای یک مجتمع مشترک بوده و تمامی واحد ها در آن سهیم می باشند و نمی توان آنها را بصورت تفکیک شده در سند اضافه یا ثبت کرد .
خرید زمین : برای خرید زمین با متراژ دقیق و به اصطلاح شش دانگ آنچه در ایران مشاهده می شود ، در بعضی از شهرها مانند بودروم ، پس از کسب مجوزهای لازم از ارتش امکان خرید ملک ( خاک ) میسر می باشد
هزینه املاک : کمیسیون املاک در فروش منزل از طرفین معامله بصورت مساوی یعنی نصف به نصف هر طرف دو درصد اخذ می شود.

 

نیاز به مشاوره دارید? با ما گفتگو کنید