دغدغه بسیاری از والدین هزینه و کیفیت تحصیل فرزندانشان در ترکیه می باشد. پیشنهاد شرکت ازمیر اسمارت به شما این است که مطلب مذبوط به انواع مدارس ترکیه را در سایت ملاحظه کنید.

ثبت نام مدارس دولتی برای اتباع خارجی

برای ثبت نام در کلاس اول دبستان در ترکیه ، شما باید همراه با کیملیک خود و فرزندتان و یک کپی از برگه نفوس (برگه ثبت آدرس در شهرداری منطقه)، به نزدیکترین مدرسه محل سکونت خود مراجعه و ثبت نام کنید. ممکن است مدرسه مبلغ مختصری را به عنوان همیاری از شما درخواست کند که پرداخت آن اختیاری است .

اما برای کلاس دوم به بعد اگر فرزندشما از کلاس اول آن مقطع، ثبت نام شود که بطور خودکار تا کلاس آخر همان مقطع در همان مدرسه ثبت نام است و فقط نیاز است که نزدیک شروع مدرسه ، شما حضور فرزندتان را تایید کنید .

اما چنانچه اولین سالی است که فرزند شما در ترکیه تحصیل میکند ،حتما” لازم است که آخرین کارنامه تحصیلی ( برای مقطع دبیرستان ۲ سال آخر ) او در ایران مهر و تمبر اداره آموزش و پرورش منطقه تحصیلی مرتبط را داشته باشد . بعد از حضور در ترکیه ، به همراه کارنامه و پاسپورت یا کیملیک فرزندتان به اداره آموزش شهر محل سکونت مراجعه و تقاضای “دِنکلیک” به معنای معادلسازی کنید . بعد از آماده شدن دنکلیک ، آنرا همراه با برگه نفوس و کیملیک یا برگه راندوو به مدرسه نزدیک محل سکونت خود ارائه دهید .

پیشنهاد میکنیم مراحل ثبت نام را به روزهای پایانی تابستان موکول نکنید چون به دلیل شلوغی ، ممکن است دریافت جواب دنکلیک حتا تا یک ماه زمان ببرد و تا قبل از ارائه آن ،حتا در صورت ثبت نام موقت ، فرزند شما دانش آموز رسمی مدرسه به حساب نمیاید
طبق اعلام وزارت آموزش ترکیه :
تعطیلات تابستانی مدارس به ۱۱ هفته کاهش پیدا کرده است .

بنابراین :

مدارس این کشور امسال در تاریخ ۹ ایلول (سپتامبر) بازگشایی خواهند شد و تاریخ ۱۹ هازیران (ژوئن) روز پایانی سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ خواهد بود .
بنابراین اعلام ؛ تعطیلات زمستانی مدارس از تاریخ ۳ شوبات (فوریه) به مدت ۱۶ روز در نظر گرفته شده است .

همچنین مطابق قانون جدید این وزارتخانه ، در ماه کاسیم (نوامبر ) از ۱۸ تا ۲۲ اینماه و ۶ تا ۱۰ ماه نیسان ( آوریل ) ، مدارس تعطیلات خواهند داشت .

نیاز به مشاوره دارید? با ما گفتگو کنید